EnduRob - Prešovské singletracky

Projekt EnduRob vznikol na počesť nášho kamaráta a neúnavného trailbuildera Róberta, ktorí bohužiaľ už nie je medzi nami. Singletrack EnduRob bol realizovaný v spolupráci s mestom Prešov. Tentokrát nám veľmi pomohlo mesto Prešov prostredníctvom vyčlenenia prostriedkov na zabezpečenie náradia a pracovnej sily vo forme pracovníkov z aktivačných prác (AP). Výstavba EnduRoba sa spustila – 06.07.2013. Pri realizácií tohto projektu sme zaznamenali väčší záujem verejnosti s pomocou pri výstavbe čo nás veľmi teší. Počasie sa počas brigád tentokrát umúdrilo a bolo pravým opakom ako pri predošlej stavbe Čuňky – horúčavy, suchá pôda, drsné podmienky aj pre skalných trailbuilderov. Mákli sme si na tom s pomocou pracovníkov AP, ktorým patrí tiež jedno veľke ĎAKUJEME. Výstavbu sme začali tentokrát z hora z jedného bodu, odbočením z Čuňky (za tzv. hadíkom). Projekt bol ukončený nad záhradkárskou oblasťou pri obci Haniska. Dňa 2.11.2013 sa nám podarilo dosiahnuť plánovaný koniec trate. Po jeho dosiahnutí sa uskutočnilo ešte pár brigád na ktorých boli zrealizované úpravy, klopenky, skoky, lavičky a veľa ďalších úprav.

V skratke o trati:
Na trati sa nachádzajú rôzne klopenky, skoky, lávky. Na rozdiel od Čuňky táto trať je viac rôznorodá a po začiatočnom rozohriati dôjdete na hravejšiu časť trailu. Ako už pri Čuňke viac Vám neprezradíme, nechajte sa prekvapiť a dôjdite si ho vyskúšať. Radí Vás budeme sprevádzať po Prešovských singletrackoch.

Fakty a pár čísiel:

  • Odpracovalo sa 1200 hodín tvrdej práce dobrovoľníkov a pracovníkov AP.
  • Projekt bol financovaný za podpory mesta Prešov a z vlastných zdrojov nás dobrovoľníkov.
  • Celková dĺžka EnduRoba - 3,2 km.
  • Približný čas jazdy pre bežného smrtelníka sa pohybuje na rozhraní 12 minút.

 

Ako sa dostanete na singletrack EnduRob:

 

K singletrackom sa môžeme dostať pomocou viacerých chodníkov a zvážnic, ktoré Vás zavedú na východzí bod Malkovská hôrka. Priblížne po 500 m od vrcholu malkovskej hôrky sa odpojíte na singletrack EnduRob - odbočka vľavo a následne pokračujete po singletracku až k obci Haniska - zahradkárska oblasť. 

 

Tu je niekoľko variantov ako sa dostať na vrchol Malkovskej hôrky.


1. Variant: V prípade ak začínate v obci Haniska, kde máte možnosť zaparkovať vozidlo na neplatenom parkovisku viete následne využiť pre výstup na Malkovskú hôrku singletrack Výšľapka. K Výšľapke sa dostanete ak pôjdete od parkoviska za rampu, následne budete pokračovať vpravo po asfaltovej ceste a po pár metroch už natrafíte na tabuľu Prešovských singletrackoch, kde začína samotný singletrack Výšľapka. Po tom ako dôjdete na hrebeň môžete pokračovať po lesnej ceste vľavoi a neskôr po singletracku EnduRob. (V mape Výšľapka)


2. Variant: Druhá alternatíva vedie spoza mestskej haly (Tatran handball arena). Odtiaľto stúpame po ulici Zimný potok. Prídeme k rampe na konci ulice a pokračujeme stále mierne vpravo a stúpame nahor. Po prudšom stúpani zabočíme do prava. Tadiaľto pôjdeme rovno a po približne 1 km odbočíme do ľava po starej XC maratónskej trati. Pokračujeme až do bodu pokiaľ nenarazíme na zvážnicu a odbočíme  vpravo, hore. Odtiaľto stúpame až na vrchol Malkovskej hôrky. Po ľavej strane môžeme vidieť Čuňku. (V mape Maratónska).

3. Variant: Zelená značka, na ktorú sa dostaneme spoza Kalvárie v meste Prešov. Tu začína stúpanie po panelovej ceste, postupne prechádzajúca na hlinenú cestu. Stúpame okolo záhradkárskej osady až pokiaľ nedôjdeme do lesa, kde sa nám mení cesta na lesnú. Pokračujeme po tejto ceste až na vrchol. Po príchode na vrchol si pri altánku zvolíme cestu na ľavo a pokračujeme po nej priamo na vrchol Malkovskej hôrky odkiaľ sa vieme napojiť na Prešovské singletravky. (V mape Zelená).

 Aktuálne informácie o Prešovských singletrackoch nájdete na stránke:

Prešovské singletracky

Mapové údaje ©OpenStreetMap prispievatelia, rendering Freemap.sk

Mapové údaje ©OpenStreetMap prispievatelia, rendering Freemap.skMapové údaje ©OpenStreetMap prispievatelia, rendering Freemap.sk
III ZATVOR MENU