Borsuk - Prešovské singletracky

Singletrack Borsuk bol realizovaný s veľkou pomocou dobrovoľníkov a taktiež s podporou mesta Prešov, pracovnej sily vo forme pracovníkov z aktivačných prác. Výstavba Borsuka sa začala – 13.09.2014. Po skvelých predchádzajúcich rokoch budovania Čuňky a EnduRoba sa Prešovské singletracky začali dostávať do povedomia čo spôsobilo aj väčší záujem zo strany dobrovoľníkov a ich pomocou pri výstavbe. Všetkým čo sa podieľali na výstavbe patrí veľke ďakujem, za super odvedenú prácu a môžu si kľudne povedať že aj oni prispeli k rozvoju Prešovských singletrackov! V dolnej časti Borsuka sa nachádza altánok s ohniskom. Ukončenie výstavby bolo približne v polovici novembra 2014. Singletrack Borsuk Vás zavedie priamo do mesta Prešov na ulicu Zimný potok.

V skratke o trati:

Na singletracku sa nachádzajú klopenky, skoky. Koniec singletracku je v meste Prešov na ulici Zimný potok. Ako už pri ostatných singletrackoch viac Vám neprezradíme, nechajte sa prekvapiť a dôjdite si ho vyskúšať. Radí Vás budeme sprevádzať po Prešovských singletrackoch.

Fakty a pár čísiel:

  • Odpracovalo sa 1100 hodín tvrdej práce dobrovoľníkov a pracovníkov AP.
  • Projekt bol financovaný za podpory mesta Prešov a z vlastných zdrojov nás dobrovoľníkov.
  • Celková dĺžka Borsuka – 1,6 km (od odbočenia z EnduRoba).
  • Približný čas jazdy pre bežného smrtelníka sa pohybuje na rozhraní 8 minút.

            

                        

 

Ako sa dostanete na singletrack Borsuk:

K singletrackom sa môžeme dostať pomocou viacerých chodníkov a zvážnic, ktoré Vás zavedú na východzí bod Malkovská hôrka. Priblížne po 500 m od vrcholu malkovskej hôrky sa odpojíte na singletrack EnduRob - odbočka vľavo. Pokračujete po singletracku Endurob a následne po necelom 1 km sa môžete odpojiť na singletrack Borsuk - odbočka vľavo.

Tu je niekoľko variantov ako sa dostať na vrchol Malkovskej hôrky:

1. Variant:
V prípade ak začínate v obci Haniska, kde máte možnosť zaparkovať vozidlo na neplatenom parkovisku viete následne využiť pre výstup na Malkovskú hôrku singletrack Výšľapka. K Výšľapke sa dostanete ak pôjdete od parkoviska za rampu, následne budete pokračovať vpravo po asfaltovej ceste a po pár metroch už natrafíte na tabuľu Prešovských singletrackoch, kde začína samotný singletrack Výšľapka. Po tom ako dôjdete na hrebeň môžete pokračovať po lesnej ceste vľavoi a neskôr po singletracku EnduRob. (V mape Výšľapka)

2. Variant:
Druhá alternatíva vedie spoza mestskej haly (Tatran handball arena). Odtiaľto stúpame po ulici Zimný potok. Prídeme k rampe na konci ulice a pokračujeme stále mierne vpravo a stúpame nahor. Po prudšom stúpani zabočíme do prava. Tadiaľto pôjdeme rovno a po približne 1 km odbočíme do ľava po starej XC maratónskej trati. Pokračujeme až do bodu pokiaľ nenarazíme na zvážnicu a odbočíme  vpravo, hore. Odtiaľto stúpame až na vrchol Malkovskej hôrky. Po ľavej strane môžeme vidieť Čuňku. (V mape Maratónska).

3. Variant: 

Zelená značka, na ktorú sa dostaneme spoza Kalvárie v meste Prešov. Tu začína stúpanie po panelovej ceste, postupne prechádzajúca na hlinenú cestu. Stúpame okolo záhradkárskej osady až pokiaľ nedôjdeme do lesa, kde sa nám mení cesta na lesnú. Pokračujeme po tejto ceste až na vrchol. Po príchode na vrchol si pri altánku zvolíme cestu na ľavo a pokračujeme po nej priamo na vrchol Malkovskej hôrky odkiaľ sa vieme napojiť na Prešovské singletravky. (V mape Zelená).

1. Variant: V prípade ak začínate v obci Haniska, kde máte možnosť zaparkovať vozidlo na neplatenom parkovisku viete následne využiť pre výstup na Malkovskú hôrku singletrack Výšľapka. K Výšľapke sa dostanete ak pôjdete od parkoviska za rampu, následne budete pokračovať vpravo po asfaltovej ceste a po pár metroch už natrafíte na tabuľu Prešovských singletrackoch, kde začína samotný singletrack Výšľapka. Po tom ako dôjdete na hrebeň môžete pokračovať po lesnej ceste vľavoi a neskôr po singletracku EnduRob. (V mape Výšľapka)

2. Variant: Druhá alternatíva vedie spoza mestskej haly (Tatran handball arena). Odtiaľto stúpame po ulici Zimný potok. Prídeme k rampe na konci ulice a pokračujeme stále mierne vpravo a stúpame nahor. Po prudšom stúpani zabočíme do prava. Tadiaľto pôjdeme rovno a po približne 1 km odbočíme do ľava po starej XC maratónskej trati. Pokračujeme až do bodu pokiaľ nenarazíme na zvážnicu a odbočíme  vpravo, hore. Odtiaľto stúpame až na vrchol Malkovskej hôrky. Po ľavej strane môžeme vidieť Čuňku. (V mape Maratónska).

3. Variant: Zelená značka, na ktorú sa dostaneme spoza Kalvárie v meste Prešov. Tu začína stúpanie po panelovej ceste, postupne prechádzajúca na hlinenú cestu. Stúpame okolo záhradkárskej osady až pokiaľ nedôjdeme do lesa, kde sa nám mení cesta na lesnú. Pokračujeme po tejto ceste až na vrchol. Po príchode na vrchol si pri altánku zvolíme cestu na ľavo a pokračujeme po nej priamo na vrchol Malkovskej hôrky odkiaľ sa vieme napojiť na Prešovské singletravky. (V mape Zelená).

 

Aktuálne informácie o Prešovských singletrackoch nájdete na stránke:

Prešovské singletracky

 

Mapové údaje ©OpenStreetMap prispievatelia, rendering Freemap.sk

III ZATVOR MENU