Trail Biely Kríž - Bratislava

Cyklotrasa Trail Biely kríž ( ďalej len „Trail BK“) sa nachádza v Bratislave nad mestskou časťou Rača v pohorí Malé Karpaty.
Začiatok trasy je v súčasnosti kúsok (cca 700 m) od Bieleho kríža, známej „križovatky“ viacerých turistických a cyklistických trás. Začiatok je v nadmorskej výške cca 460 m.n.m. a koniec cca 219 m.n.m. Nápad vybudovať Trail BK vychádzal z viacerých podnetov. Predovšetkým to bol stav či výskyt podobných trás na okolí – t.j. jediná vhodná trasa pre MTB smerom z Bieleho krížu do Rače bol turistický chodník (modrá značka), ktorý je vo veľkom navštevovaný turistami, ale aj cyklistami. Povoľovací proces zastrešený občianskym združením SloMBA (Slovenská Mountainbikingová Asociácia) trval takmer 9 mesiacov. Na jeho konci sme mali v rukách súhlasné stanovisko od všetkých potrebných dotknutých orgánov a inštitúcii. Výnimkou je správca časti územia, ktoré patrí mestu Svätý Jur. Tu sme sa prvýkrát stretli s absolútnou neochotou a to zo strany správcu tejto časti lesa (1 Svätojurská a.s.). Ten sa vyjadril v zmysle, že táto časť lesa má iba hospodársku funkciu, je  určená na ťažbu dreva a nie na budovanie cyklotrás. Pevne veríme, že raz dôjde k pochopeniu nášho zámeru a doplníme náš trail aj o túto časť trasy (horný úsek od Bieleho kríža).

V skratke o trati:
Na trase sa nachádza veľa úsekov kde si treba prišliapnuť a naplno otestovať svoju kondičku, ako dole kopcom, tak aj do kopca.  Každopádne návštevu trailu BK odporúčame všetkým čo si chcú zlepšiť svoje technické schopnosti jazdy na bajku, kondičku alebo len sa previesť po lese a vychutnať si okolitú prírodu. V prípade ak sa chcete dozvedieť viac neváhajte, navštívte Trail BK a nechajte sa prekvapiť krásou trailu. 

Fakty a pár čísiel:

  • Na budovaní trasy sa zúčastnilo a zúčastňuje viacero dobrovoľníkov, ktorí tu zanechali „svoj podpis“ a prispeli svojimi nápadmi k skvalitneniu jednotlivých úsekov.
  • Celková dĺžka Trailu Biely Kríž – 3,2 km.
  • Približný čas jazdy pre bežného smrtelníka sa pohybuje na rozhraní 12 minút.

               

Aktuálne informácie o Traile Biely Kríž nájdete na stránke:

TBK, Adam Čevela, člen SloMBA    

 

Mapové údaje ©OpenStreetMap prispievatelia, rendering Freemap.sk

Mapové údaje ©OpenStreetMap prispievatelia, rendering Freemap.sk
III ZATVOR MENU