Singletrack Čuňka - Prešovské singletracky

Projekt Prešovský singletrack Čuňka sme začali realizovať v spolupráci s mestom Prešov a ich čiastočnou podporou koncom augusta – dňa 25. 8. 2010. Začiatky bývajú ťažké a to sa nám potvrdilo aj pri tomto projekte. Výstavba začala na Borkúte a postupne sme sa prepracovali až na vrchol trasy, ktorý sa nachádza na Malkovskej hôrke. Dňa 24. 10. 2010 o 14:00 hod. sa nám podarilo dosiahnuť plánovaný koniec brigád -> začiatok trate na Malkovskej hôrke. Po dosiahnutí vrcholu sme na jar roku 2011 začali s dodatočnými úpravami trasy. Spočívalo to v presnejšom definovaní trate, prišli na rad prekážky v podobe skokov, roadgapu, lávok a mostíkov cez malý potok. Singletrack bol úplne dokončený v lete roku 2011.

V skratke o trati:

Na trati sa nachádzajú rôzne klopenky, skoky, lávky. Viac Vám neprezradíme, nechajte sa prekvapiť a dôjdite si ho vyskúšať. Radí Vás budeme sprevádzať po Prešovských singletrackoch.

Fakty a pár čísiel:

  • Na výstavbe singletracku sa odpracovalo 750 hodín tvrdej práce dobrovoľníkov (na každej brigáde od 5 do 10)
  • Projekt bol financovaný vo veľkej miere z vlastných zdrojov nás dobrovoľníkov a čiastočne mestom Prešov
  • Celková dĺžka prešovského singletracku Čuňka – 2,0 km
  • Približný čas jazdy pre bežného smrtelníka sa pohybuje na rozhraní 5 – 6 minút

               

Ako sa dostanete na singletrack Čuňka:


K singletrackom sa môžeme dostať pomocou viacerých chodníkov a zvážnic, ktoré Vás zavedú na východzí bod Malkovská hôrka. Tu je niekoľko variantov ako sa dostať na vrchol Malkovskej hôrky.K singletrackom sa môžeme dostať pomocou viacerých chodníkov a zvážnic, ktoré Vás zavedú na východzí bod Malkovská hôrka.

 

Tu je niekoľko variantov ako sa dostať na vrchol Malkovskej hôrky:


1. Variant: V prípade ak začínate v obci Haniska, kde máte možnosť zaparkovať vozidlo na neplatenom parkovisku viete následne využiť pre výstup na Malkovskú hôrku singletrack Výšľapka. K Výšľapke sa dostanete ak pôjdete od parkoviska za rampu, následne budete pokračovať vpravo po asfaltovej ceste a po pár metroch už natrafíte na tabuľu Prešovských singletrackoch, kde začína samotný singletrack Výšľapka. Po tom ako dôjdete na hrebeň môžete pokračovať po lesnej ceste vľavoi a neskôr po singletracku EnduRob. (V mape Výšľapka)


2. Variant: Druhá alternatíva vedie spoza mestskej haly (Tatran handball arena). Odtiaľto stúpame po ulici Zimný potok. Prídeme k rampe na konci ulice a pokračujeme stále mierne vpravo a stúpame nahor. Po prudšom stúpani zabočíme do prava. Tadiaľto pôjdeme rovno a po približne 1 km odbočíme do ľava po starej XC maratónskej trati. Pokračujeme až do bodu pokiaľ nenarazíme na zvážnicu a odbočíme  vpravo, hore. Odtiaľto stúpame až na vrchol Malkovskej hôrky. Po ľavej strane môžeme vidieť Čuňku. (V mape Maratónska).

 

3. Variant: Zelená značka, na ktorú sa dostaneme spoza Kalvárie v meste Prešov. Tu začína stúpanie po panelovej ceste, postupne prechádzajúca na hlinenú cestu. Stúpame okolo záhradkárskej osady až pokiaľ nedôjdeme do lesa, kde sa nám mení cesta na lesnú. Pokračujeme po tejto ceste až na vrchol. Po príchode na vrchol si pri altánku zvolíme cestu na ľavo a pokračujeme po nej priamo na vrchol Malkovskej hôrky odkiaľ sa vieme napojiť na Prešovské singletravky. (V mape Zelená).

Aktuálne informácie o Prešovských singletrackoch nájdete na stránke:

Prešovské singletracky

Mapové údaje ©OpenStreetMap prispievatelia, rendering Freemap.sk

Mapové údaje ©OpenStreetMap prispievatelia, rendering Freemap.skMapové údaje ©OpenStreetMap prispievatelia, rendering Freemap.sk

 

 

 

III ZATVOR MENU