Singletrack Cerová dráha - Bratislava

Začiatkom roku 2009 sa zrodila myšlienka vybudovať nenáročný singletrack, ktorý by bol vhodný pre cyklistov ako aj pre bežcov či turistov. Po prieskume terénu sa rozhodlo že singletrack bude viesť bývalým poľovníckym chodníkom "Cerová dráha", ktorý bol vybudovaný v šesťdesiatych rokoch minulého storočia. Na vybudovaní singletracku sa počas dvoch rokov vystriedali desiatky dobrovoľníkov, ktorí v rámci svojho voľného času brigádovali na úprave bývalého poľovníckeho chodníka bez nároku na honorár. Celý singletrack je vyznačený cykloturistickým značením podľa STN 01 8028 - Cykloturistické značenie, má svoje registračné číslo 2012, trasa je vyznačená modrými "C" a znakom obtiažnosti podľa IMBA. Na troch miestach sú osadené orientačné stĺpiky s cykloturistickými smerovníkmi. 20.6. 2011 sa tak po viac než dvojročnom úsilí, i za pomoci firmy BSP podarilo otvoriť singletrack Cerová dráha.

V skratke o trati:
Na trati sa nachádzajú rôzne hravé pasáže bez veľkých náročných skokov, krátke výšľapy ale aj priemne rovné úseky. Trať je preto vhodná aj pre menej náročných cyklistov.

Fakty a pár čísiel:

  • Na výstavbe singletracku sa odpracovali stovky hodín tvrdej práce dobrovoľníkov
  • Celková dĺžka Cerovej dráhy – 10,2 km
  • Približný čas jazdy pre bežného smrtelníka sa pohybuje na rozhraní 30 minút 

Ako sa dostanete na singletrack Cerová dráha
Na singletrack sa môžete dostať pomocou rôznych variant.

1. Variant:
Nad Rotundou na Železnej studienke – stúpate necelý kilometer po zelenej cyklotrase Greenbike Tour, neskôr sa zo stúpania odpojíte vpravo a pokračujete singletrackom po vrstevnici.

2. Variant:
Na Malom Slavíne – Od prístreškov za ohniskami smerom na Pánovu lúku, začiatok Cerovej dráhy sa nachádza na pravej strane.

3.Variant:
Na asfaltovej ceste Železná Studienka – Biely kríž, Kačín – v tomto prípade sa môžete rozhodnúť, či absolvujete kratší úsek smerom k Rotunde (v smere stúpania vľavo), alebo väčšiu časť singletracku smerom na Malý Slavín ( vpravo).

Aktuálne informácie o singletracku Cerová Dráha nájdete na stránke: 

 Cerová Dráha

Mapové údaje ©OpenStreetMap prispievatelia, rendering Freemap.sk

Mapové údaje ©OpenStreetMap prispievatelia, rendering Freemap.sk
III ZATVOR MENU